LEKTOŘI

Seznamte se s našimi lektory

Lektor Zdeněk, civíčí převážně vinyasa, hatha yogu V Brněnském centrum YOGA i-D

— YOGA i-D LEKTOR —

Zdeněk Havlíček

se k józe dostal v podstatě náhodou, kdy hledal cestu k řešení problémů s pohybovým aparátem souvisejícím se sedavým zaměstnáním.

Od hatha jógy a vinyasa jógy se v roce 2015 dostal až k ahstanga józe. Je absolventem učitelských tréninků s Davidem Swensonem a Jarem Pávkem a workshopů s Petrou Visser a Manju Joisem (nejstarším synem Pattabhiho Joise, zakladatelem ashtanga jógy).

Ashtanga jóga ho zaujala svou uceleností a systematičností, ale také přesným a zároveň jemným způsobem výuky, kdy se žákovi postupně přidávají pozice a zároveň se učí jednotlivým modifikacím, které se přizpůsobují jeho aktuálním možnostem. Výuka formou nevedených lekcí (tzv. stylu Mysore) tak dává každému žákovi možnost individuálního prožitku z jógy bez ohledu na jeho pokročilost.

Na podzim 2019 otevřel vlastní studio YOGA i-D ( www.yogaid.cz ) v samotném centru Brna. Kromě ashtanga jógy vyučuje i další styly od dynamické vinyasa jógy až po klidnou yin jógu. V prostoru studia postupně vytváří unikátní prostor, kde se každému studentovi věnuje individuální péče a pozornost a kde se všichni vzájemně podporují na své jógové cestě.

Na podzim 2020 začal společně s Lucií Tomanovou a Veronikou Krausovou pracovat na otevření druhé části studia, která nabídne mnohem širší spektrum pohybových aktivit.

V YOGA i-D v Brně vyučuje Lektorka Lucie Tomanová

— YOGA i-D LEKTOR —

Lucie Tomanová

Instruktorka Kateřina kazíková, civíčí Yogu v Brně, tři roky vyučuje v YOGA i-D

— YOGA i-D LEKTOR —

Kateřina Kazíková

Jmenuji se Kateřina Kazíková, jógu cvičím 13let a poslední tři roky ji učím.

Na svých hodinách kladu velký důraz na dech. Pokud pozici prodýchám, jde o ásánu. Zaměřuji se také na správné provedení pozic. Snažím se dávat v ásánách dopomoci, vysvětlovat vše od začátku.

Je důležité pochopit, že méně je více. Preferuji pomalejší styly jógy a vinyasa jógu. Baví mě posouvat se na své cestě dál, i když jsem stále na začátku. Uvědomění, že se můžeme hluboce nadechnout je přece tak osvobozující!

Lektor Dušan Foret civíš v Brne Ashtanga yogu v YOGA i-D

— YOGA i-D LEKTOR —

Dušan Foret

Jógu cvičím asi 7 let, z toho 5 let Ashtanga jogu.

Snažím se pravidelně účastnit jógových workshopů (učitelský týdenní trénink s Davidem Swensonem- první série, Manju Jois- druhá série) a dalších ashtangových učitelů- Nancy Gilgof, Jaro Pávek, Petra Visser, Láďa Pokorný, David Dostál.

Kromě jógy rád hraji golf, chodím na výlety do přírody, jezdím na kole, v zimě na běžkách nebo na snowboardu

Lektorka Jitka, která cvíčí v Brněnském centru YOGA i-D

— YOGA i-D LEKTOR —

Jitka Polcarová

S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2012 a od té doby je tu se mnou. Na cestách i doma. Když je v životě hůř a když je dobře. Nejen že jóga slouží jako kompenzace při sedavém zaměstnání, rovněž pomáhá navodit uvolnění a nabýt energii, když už si myslíte že vaše baterky jsou vybité.

Zkrátka pomáhá být „tady“ a „teď“.

Co je hlavní říci je, že jóga především spojuje. A tak díky józe vznikají nová přátelství a příjemná komunita, a tak si můžete dát po čaj, poklábosit a cítit se jako doma :)

Lektorka Hana Dvořáková vyučijící power yogu, vyniasa yogu a ashtanga yogu v centru YOGA i-D Brno

— YOGA i-D LEKTOR —

Hana Dvořáková

Jógu jsem začala cvičit před devíti lety jako kompenzaci k sedavému zaměstnání. Postupně jsem si začala uvědomovat její pozitivní vliv nejen pro tělo, ale i pro psychiku a oblíbila jsem si dynamické styly jógy jako je power yoga, vyniasa yoga a ashtanga vyniasa yoga.

Jógu vnímám jako cestu neustálého rozvoje a poznávání, považuji se spíše za věčného žáka než učitele.

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektork Anthony Hill

— YOGA i-D LEKTOR —

Anthony Hill

Monika je naší lektorkou v YOGA i-D v Brně

— YOGA i-D LEKTOR —

Monika Meliva

Je terapeutkou a lektorkou jógy a QIGONG. Specializuje se na vedení kurzů a terapie. Její vášní je učit lidi objevovat a rozproudit své vlastní zdroje životní energie a síly, aby si s lehkosti mohli plnit své životní sny. https://monikameliva.com/ Qigong je tisíce let staré čínské cvičení podobné józe nebo tai chi, které efektivně pomáhá zbavit se stresu, bolestí a únavy.
❋ ❋ ❋
Během lekce se dozvíte a pocítíte na vlastní kůži, jak vlastně funguje proudění životní energie v těle.
Zacvičíme si dvě tradiční sestavy, ukážeme si automasáž a omlazovací techniky pro obličej, tělo a všechny vnitřní orgány.

Zbavíte se nepříjemného napětí a úzkosti v těle i v mysli pomocí kombinace ladných pohybů, správného dýchání a relaxace. Dozvíte se, po čem v životě sáhnout, když přijde nemoc nebo je vám těžko a co vám okamžitě rozproudí životní energii a pomůže se uzdravit.

Blanka je yogínkou 13let, z toho plno let u nás v YOGA i-D v Brně

— YOGA i-D LEKTOR —

Blanka Piorecká

S jógou jsem začínala před 13ti lety. Díky kamarádce, která mě na jógu vzala, jsem objevila kouzlo v silových tipech jógy. Vnímala jsem, jak se moje tělo při pravidelném cvičení mění, rozvíjí síla, pružnost a vědomá koncentrace.

Skvělá lektorka mě tehdy motivovala udělat si instruktorský kurz a dál se zajímat.

Prošla jsem si několika styly a kurzy a postupem času vnímám, že není důležité mít vyrýsované svaly a strčit nohu za krk, ale praktikovat s vědomím zdravého provedení pohybu podle možností každého z nás.

Jógu beru jako způsob pohybu, který mému tělu prospívá a těší mě, když můžu předat to, co jsem objevila a když vidím, že lidé odcházejí s úsměvem na tváři

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektorka Klára Skorkovská

— YOGA i-D LEKTOR —

Klára Skorkovská

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektorka Veronika Krausová

— YOGA i-D LEKTOR —

Veronika Krausová

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektorka Lucie Tomanová

— YOGA i-D LEKTOR —

Kateřina Šostoková

Lektorka Petra vyučující v YOGA i-D v Brně

— YOGA i-D LEKTOR —

Petra Varhoľová

Sat nam – pravda je má identita. Sat nam je pro mě charakteristické a tím se řídím. Vidět pravdu a odkrývat ji.

Co tím myslím? Spousta z nás při praktikování jógy nechce vidět, že nějaké pozice pro ně nejsou vhodné, nebo nejsou ještě na pozici připraveni. Takové jsou mé lekce. Nacítit se na moudrost svého těla, poslouchat ho a netlačit se tam, kam ještě nemám.

Jsou jemné, terapeutické a pracujeme s pomůckami. Jako lektor se neustále vzdělávám. Jak s oblibou říkám, všichni jsme neustálí začátečníci. Je jedno, zda praktikujeme několik let nebo teprve začínáme.

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektorka Zora Šťástková

— YOGA i-D LEKTOR —

Zora Šťástková

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektorka Blanka Gross Čapková

— YOGA i-D LEKTOR —

Blanka Gross Čapková

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektorka Tereza Kolářová

— YOGA i-D LEKTOR —

Tereza Kolářová

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektorka Monika Maková

— YOGA i-D LEKTOR —

Monika Maková

V YOGA i-D v Brně vyučuje lektorka Dagmar Dash Voudouragkaki

— YOGA i-D LEKTOR —

Dagmar Dash Voudouragkaki