LEKCE –

Ashtanga jóga

Ashtanga jóga, to je plynulost pohybu v souladu s dechem udžají. Patří mezi fyzicky náročnější formy jógy. Série tvoří pevně určená sekvence ásan v tempu. Ať už praktikuješ jakoukoli sérii, vždy zde najdeš pozdravy slunci (surya namaskar) A a B, pozice ve stoji, vlastní sérii a závěrečnou sekvenci. S každým nádechem a výdechem jde pohyb. Při tomto cvičení se zapotíš, zpevníš tělo a odplavíš toxiny i nějaké to kilo. A kromě toho je to meditace v pohybu.

Ashtanga jóga je ucelený systém, který tvoří celkem šest sérií. Běžně se setkáš s první výrazně předklonovou, která čistí a posiluje fyzické tělo, a druhou více záklonovou a balanční, která otevírá energetické dráhy. Další série jsou zaměřeny především na flexibilitu těla i mysli.

Ashtanga jógu u nás učíme tradičně, ve stylu nevedených hodin mysore. Nezáleží na tom, zda s jógou právě začínáš nebo jsi pokročilejší jogín, svou praxi si vedeš sám na vlně svého vlastního dechu. Jednotlivé ásány či vinyasy si můžeš vždy přizpůsobit tomu, jak se zrovna dneska cítíš. Pokud s jógou začínáš, učitel je tu vždy pro tebe a vždy ti vše vysvětlí a poradí, jak si vlastní praxi vytvořit.

Preferuješ dynamičtější cvičení ve vlastním rytmu dechu? Znáš jednotlivé série ashtangy? Zvol si mysore lekce se svým učitelem. Nevedené lekce jsou vhodné i pro zkušenější praktikanty, učitel je pak vede k preciznějšímu provedení. Ashtanga to je praxe. Nádech, výdech, nádech, aktivuj bandhy, surya namaskar A, surya namaskar B, výdech. Nádech, výdech, předklon, nádech, samasthiti… Zaměř se na sebe, překroč své ego.

A pokud už nějakou sérii znáš a víš, jak si uzpůsobit jednotlivé pozice dle svých potřeb, můžeš vyzkoušet naše vedené lekce. Kouzlo vedené lekce spočívá v tom, že odevzdáš své tempo učiteli a necháš se vést energií skupiny. Na vedené hodině uslyšíš názvy jednotlivých ásán v sanskrtu a počítání vinyás.


Naše další lekce

Myslíš, že by ti vyhovoval jiný druh jógy?
Prohledni si i ostatní lekce:

Lekce power yogy v Brně v YOGA i-D

— LEKCE —

Power jóga

Power jóga, to je ta zábavná jóga. Základ je pozdrav slunci kombinovaný s přechody v tempu do dalších pozic.

Lekce Vinyasa yogy v Brně v YOGA i-D

— LEKCE —

Vinyasa jóga

Vinyasa jóga rozvíjí sílu i pružnost zároveň. Klíčem je sladit pohyb s dechem.

Lekce Hatha yogy v Brně v YOGA i-D

— LEKCE —

Hatha jóga

Hatha jóga, to je základ jógového cvičení. Pohodlně se usaď v pozici a prodýchej ji. Nádech, výdech.